Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

a

TRT - ÇEVREM KÖŞESİ (FM 100.6)

Çevre Sorunları Araştırma Uygulama Merkezi (AKÇAM) tarafından, 2011 yılı faaliyetleri kapsamında, TRT Antalya Radyosu’nda, 2010 yılında başlanmış olan, güncel çevre konularının ele alındığı “Çevrem” köşesine devam edilmektedir.

Perşembe günleri 12.15’de canlı olarak yayınlanan ve yaklaşık 10 dakika süren bu program yılsonuna kadar sürecektir.

Bu program sırasında güncel “Çevre” haberlerine/konularına değinmek, özel gün/hafta vs.’hakkında duyuru ve bilgilendirme yapılması mümkün olabilecektir.

Program kapsamında Üniversitemizin farklı birimlerinin öğretim elemanlarının “cevre” ile ilgili yaptıkları çalışmaları, görüş ve yorumlarını Antalya’nın yanı sıra tüm Batı Akdeniz, Kütahya ve Konya gibi merkezlerdeki dinleyiciler ile paylaşmalarının, birimlerimizin tanınırlığı açısından da önemli olduğu kanısındayız.

Programa katılmayı uygun bulduğunuz takdirde, konu başlıklarını ve olası tarihlerini AKÇAM’a bildirmeniz hususunu bilgilerinize sunarız.

KAPAKLARDAN ENGELLERE YOL YAPALIM KAMPANYASI

Kampanya halen devam etmekte olup 2010 yılı sonu itibarı ile yaklaşık 1.5 ton kapak toplanmış olup Finike'de bulunan bir plastik firmasına satılmıştır.

Kapakların satışından elde edilen gelirin yanı sıra çok sayıda hayırseverin yapmış olduğu nakdi bağışlar ile temin edilen tekerlekli sandalyeler Şubat ayı içerisinde Olbia A salonunda yapılacak toplantıda ihtiyaç sahiplerinin temsilcilerine teslim edilecektir.

ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI

Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Çevre Mühendisliği Bölümü ile Ekoloji Kulübü işbirliğinde, Üniversitemiz merkez yerleşkesinde düzenlenen atık pil toplama kampanyası devam etmektedir.

Üniversitemiz ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) arasında imzalanmış olan protokol kapsamında, temin edilmiş olan toplama bidonları tüm birimlerimizde  ekli listede belirtilen noktalara yerleştirilmiştir. Düzenli olarak toplanan piller cinslerine göre ayrılıp, tartıldıktan sonra bertaraf edilmek üzere TAP’a gönderilmektedir. Atık Pil Kampanyasının sonuçlarını görmek için tıklayınız

Atık pillerin çevresel zararları için tıklayınız

Basında Atık Pil Kampanyası Fotoğrafları için tıklayınız

Kampanyaya gösterdiğiniz / göstereceğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Sayfa Özeti: Etkinlikler

Sayfa Açıklaması: AKCAM etkinlikler

Anahtar Kelimeler: